top of page

Хто ми такі?

Народний поліський літературний музей складається із трьох зал. Перша присвячена історії села, його звичаям, побуту. У ній відвідувачі можуть проникнути у захоплюючий світ історичного минулого, уявити розкішний замок над Горинню, довідатись про відомих жителів далеких часів Городця. Також у цій залі представлена звичайна селянська піч, хатнє та господарське начиння, колекція вишитих рушників, традиційний селянський одяг та ткацький верстат. Є там і куточок відлуння Другої світової війни, де розміщені світлини.

Друга зала ознайомлює відвідувачів видатними постатями Городця. Чимало матеріалів зібрано про поетесу Галину Гордасевич, яка тут проживала деякий час із батьками; у другій кімнаті є і картини Галини Мазаної, що нині проживає та працює у м. Кузнецовськ. Також музей налічує чималу кількість книг Юзефа Крашевського польською мовою, переданих випускником школи, а нині послом України у США Олександром Моциком. Зібрано багато відомостей, зокрема, про уродженця села письменника Авеніра Коломийця. До слова, на фасаді школи йому встановлено меморіальну дошку, а одну з вулиць села названо іменем земляка. Значне місце у другій залі відведено історії розвитку освіти на селі. Там зібране деяке шкільне приладдя та світлини, на яких, зокрема, зображене подружжя Тучапських – директора першої школи та його дружини.

У музеї сформовано найповніше в області зібрання творів членів Рівненської письменницької організації, що заповнюють третю залу шкільного музею. Тут подано коментарі до творчих біографій, вміщено фото, рукописи авторів.

Першу екскурсію в Поліському літературному музеї провів його засновник, автор проекту “Городецький автограф” письменник Віктор Мазаний. Він  наголосив, що експозиція, присвячена уродженцю Городця Авеніру Коломийцю, створена завдяки пошукам  знаного в Україні літературознавця (нині покійного) Григорія Дем’янчука, а також виданим у Канаді мемуарам священика Віталія Сагайдаківського, котрий навчався з Авеніром Коломийцем у Кременецькій гімназії. Тут представлено чимало архівних документів, зокрема публікація газети “Волинь” від 5 жовтня 1941 року, де засвідчено, що Авенір Коломиєць є автором патріотичного звернення до нащадків, закладеного у кургані біля міста Дубно.

Музей постійно поповнювався новими експонатами.

DSC02420.JPG
bottom of page