Розвиток освіти у селі Городець
- 010913vitalik
- 20 трав. 2022 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 28 трав. 2022 р.

Будь-яка малесенька глибинка, як і кожна велика країна, має своє минуле, яким пишається понад усе. Невід’ємною частино історії Городця є розвиток освіти.
1908 року власником маєтку та земель у нашому селі стає нащадок бельгійського роду – Каміл де Пурбе, що займав посаду камергера папи Римського.
Під його опікою село пробуло до 1939 року. Протягом цього часу він організував чотирьохкласну школу, в якій навчання велося польською мовою. Педагогічними працівниками були Михайло та Ганна Тучапські– перший директор та вчителька. Збереглися фотографії будинку, в якому проживала ця сім`я та першої школи на Лисосі 30-х років ХХ століття. Подружжя Тучапських працювало ще деякий час у школі Городця під час періоду УРСР. Підтвердженням цього є табель (картка про успішність, поведінку та відвідування) за 1939-1940 навчальний рік, оскільки на ньому є такі ж підписи директора Михайла Тучапського та його дружини Анни, як на свідоцтві шкільному за 1936-1937 навчальний рік.
1957 року в старенькій двокімнатній хаті була відкрита початкова школа, в якій навчалося 22 учні.
У 1961 році вона стала неповною середньою школою. Старшокласники продовжували навчання у Антонівській середній школі. Статус середньої Городецька школа отримала 1966 року, в ній навчалося 999 учнів. Із 46 учителів лише 13 мали вищу освіту. В кінці 80-х років минулого століття розпочалося будівництво нового корпусу навчального закладу в Городці.
З приходом незалежності в Україну у Городці 1991 року відбулося урочисте відкриття нового корпусу Городецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Тодішньому директору навчального закладу Чепурному Миколі Антоновичу на святковій лінійці, де зібралися не лише вчителі та учні, а й батьки та просто гості, вручили ключі від нової будівлі нашої освітянської родини.
У 2001 році школу було реорганізовано у заклад нового типу, що мав назву Городецький ліцей природничо-математичного і технологічного профілів.
Також на початку 2000-х років в освітньому закладі створили перший для нас шкільний музей. А з 2003 року в стінах школи проводять літературно-мистецькі зустрічі «Городецький автограф», організатором яких є випускник нашої школи 1972 року Віктор Мазаний. З часу заснування свята тут побувало багато відомих митців слова, поетів, прозаїків, журналістів. Серед гостей у нашій школі були лауреати Національної премії ім. Тараса Шевченка - В'ячеслав Медвідь, . Бували також у нас Степан Бабій, Євген Шморгун, Лідія Рибенко, Іван Сидорчик, брати Юрій та Микола Береза, Юлія Бондючна, Володимир Лис та інші. У подарунок письменники залишають свої книги з автографами, які ви можете побачити на полицях шкільного музею та бібліотеки.
З 2008 року наша установа має назву Городецький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І - Ш ступенів дошкільний навчальний заклад», а з 2021 навчальний заклад знову став ліцеєм.
Учні Городецького ліцею мають неабиякі досягнення у спортивних змаганнях, олімпіадах, захисті робіт МАН, творчих конкурсах.
Отже, як казав Тарас Шевченко: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь
Comentarios